Apie SilentCoat vibro ir garso izoliacines medžiagas automobiliams

Siltent Coat izoliacinės medžiagos

Durų ir durų apdailos izoliavimas

Šiuo metu naudojama daug medžiagų, siekiant pagerinti garsiakalbių akustiką, bet tik nedidelė jų dalis gali ištiesų tai padaryti. Dauguma triukšmų, atsirandančių priekinėse ratų arkose, patenka į saloną per duris. Šie triukšmai gali būti ženkliai sumažinti tinkamai jas izoliuojant. Išklijuokite visą durų metalinį paviršių su Silent Coat, Silent Coat Multilayer, Silent Coat Extra arba Silent Coat Multilayer Extra. Taip pat užklijuokite visas skyles duryse, kad pagerintumėte garsiakalbių žemų dažnių atkūrimą bei sumažintumėte vidutinių-žemų dažnių iškraipymą. Ant viršaus dar patartina klijuoti garso izoliacines medžiagas Silent Coat Noise Isolator arba garsą sugeriančias medžiagasSilent Coat Sound Absorber, pilnai vibro ir garso izoliacijai užtikrinti.

Taip pat labai svarbu išklijuoti vidinį durų apdailos paviršių su Silent Coat Sound Absorber, kad maksimaliai sumažintumėte visus triukšmus.

 

Automobilio stogo izoliavimas

Stogas turi būti izoliuotas! Daugelis automobilių gamintojų nekreipia dėmesio stogo izoliacijai, nes nelaiko jo triukšmo šaltiniu. Tačiau triukšmai, atsirandantys kelyje, keliauja automobilio metalinėmis dalimis kaip rezonansas ir didelė stogo dalis pradeda “dainuoti” kartu su ratais. Dėl to atrodo, kad triukšmas sklinda pro visur ir sunku tiksliai nustatyti triukšmo šaltinį. Jeigu iš pradžių ir neatrodo, kad triukšmo lygis yra didelis, tačiau ilgainiui jis vistiek pradeda erzinti. Žmogaus ausis praranda koncentraciją ties bet kokiais kitais garsais, pvz., grojančia muzika, kito žmogaus kalba ir pan., ir muzika ar kalba turi tapti vis garsesnė, kad įveiktų triukšmą, ko pasekoje, kelionės pabaigoje vairuotojas jaučiasi visiškai pavargęs nuo triukšmo.

 

Keli žingsniai, leidžiantys sumažinti stogo rezonansą:

1. Padalinkite stogą į 2-4 dalis, naudodamiSilent Coat Extra juostas. Tai neleis visam stogo paviršiui rezonuoti kartu, o sulaikys triukšmą atskirose jo dalyse.

 

 

 

 

 

 

2. Išklijuokite likusią didžiają stogo dalį suSilent Coat. Silent Coat naudojimas nepadidina automobilio masės. Norėdami pasiekti geresnių rezultatų, naudokite Silent Coat Extra.

 

 

 

 

 

 

3. Panaudokite Silent Coat Sound Absorber, kad pašalintumėte triukšmą tarp stogo ir jo apdailos.

 

 

 

 

 

 

4. Silent Coat Sound Absorber pašalina rezonansą bei garso atspindėjimą (aidą), taip pagerindama viso kėbulo akustines savybes, kadangi originali stogo apdaila yra plona ir visiškai nesulaiko vidutinių ir žemų dažnių.

 

 

 

 

 

Salono apdailos izoliavimas

Siekiant sumažint triukšmo lygį, mes rekomenduojame išklijuoti ne tik ratų arkas ir kitas kėbulo dalis, bet taip pat ir visas plastikines apdailos dalis, kiek įmanoma storesniaisSilent Coat Sound Absorber lapais. Plastikinės dalys dažniausiai yra perplonos, kad būtų vertinamos kaip garso izoliatoriai. Silent Coat Sound Absorber taip pat leidžia išvengti plastikinių dalių vibracijos ir trinties į automobilio korpusą arba vienos su kita, bei panaikinti dėl to atsirandantį triukšmą (girgždėjimą, cypimą ir pan.).

Ratų arkos, bagažinė ir dugnas

Galinių ratų arkos ir bagažinė yra triukšmingiausios automobilio vietos. Daugelis automobilių yra su priekiniais varančiaisiais ratais, todėl automobilio priekinė dalis yra stipresnė už galinę bei geriau izoliuota.

 

 

 

Automobilių gamintojai skiria daugiau dėmesio pašalinti triukšmams priekyje ir pamiršta apie automobilio galą. Automobiliuose su hetčbeko (hatchback) ar universalo kėbulais visas triukšmas bagažinėje perduodamas į saloną. Priekinėje dalyje esantis storas kilimas sulaiko triukšmą daug geriau nei plona perdanga gale (bagažinėje).

Išklijuodami visas metalines dalis su Silent Coat galite sumažinti metalu perduodamą ūžesį, bei taip pat nepadidinti pačio automobilio masės.

Naudokite Silent Coat Extra ratų arkoms, nes arkos yra būtent ta vieta, kur atsiranda didžioji triukšmų dalis.

 

 


Jeigu tik įmanoma, naudokite Silent Coat Noise Isolator tiesiai ant ratų arkų, kaip antrą sluoksnį po vibroizoliacijos.

Taip pat išklijuokite dalis, esančias nuo sparnų iki stogo, su Silent Coat Noise Isolator arba Silent Coat Sound Absorber lapais.

 

 

 

Pagal šias rekomendacijas izoliuotas automobilis tampa ženkliai akustiškai komfortabilesnis (tylesnis), ypač važiuojant didesniu nei 80km/h greičiu. Triukšmo sumažėjimas gali siekti net iki 9db. Standartiniai bandymai keliuose parodė, kadtriukšmas sumažėja 5-7db. Muzikos klausymasis taip pat žymiai pagerėja. Metalinės dalys neberezonuoja, o taip pat sumažėja apdailos detalių vibracija bei triukšmas, sklindantis per stogą. Belieka džiaugtis komfortišku vairavimu!

Tam, kad būtų lengviau susigaudyti tarp visų izoliacinių medžiagų, žemiau pateikiame medžiagų skirstymą pagal paskirtį bei medžiagos storį. Nuo medžiagos storio priklauso jos izoliacinės savybės. Norint pasiekti geresnių rezultatų, priklausomai nuo situacijos, siūlome naudoti storesnes medžiagas.

 

Vibroizoliacinės medžiagos (pirmas sluoksnis ant vidinių skardos paviršių):

2 mm storio:

Silent Coat Shop – 0,75 m²
Silent Coat Volume – 1,95 m²
Silent Coat Bulk – 4 m²

3 mm storio:

Silent Coat Multilayer Shop – 0,6 m²
Silent Coat Multilayer Bulk – 2,3 m²

4 mm storio
:

Silent Coat Extra Shop – 0,6 m²
Silent Coat Extra Volume – 1,17 m²
Silent Coat Extra Bulk – 2,3 m²

Silent Coat Multilayer Extra Shop – 0,5 m²
Silent Coat Multilayer Extra Volume – 1 m²
Silent Coat Multilayer Extra Bulk – 1,8 m²

Garso izoliacinės medžiagos (antras sluoksnis ant vibroizoliacinės medžiagos – automobilio dugno, bagažinės ir salono/variklio pertvaros izoliacijai)

4 mm storio: Silent Coat Noise Isolator 4

8 mm storio: Silent Coat Noise Isolator 8

12 mm storio: Silent Coat Noise Isolator 12

• 20 mm storio: Silent Coat Noise Buffler 20 (su aliuminio folijos paviršiumi, variklio skyriaus izoliacijai)
Garsą absorbuojančios medžiagos (ant vidinių salono apdailos paviršių, antras sluoksnis ant vibroizoliacinės medžiagos – automobilio lubų, durų, arkų izoliacijai, arba kaip trečias sluoksnis ant garso izoliacinės medžiagos – ypač garsiakalbių zonoje):

7 mm storio: Silent Coat Sound Absorber 7

15 mm storio: Silent Coat Sound Absorber 15

35 mm storio: Silent Coat Sound Absorber 35

Vibroizoliacinių, garsą izoliuojančių ir garsą sugeriančių medžiagų komplektas susipažinimui su medžiagomis (pradedančiojo rinkinys):

Silent Coat Damping Starter Set

Rašyti komentarą